گالری عکس روستا پایگاه ازلاع رسانی روستا اپلود سنتر روستا شارژ روستا شبکه اجتماعی روستا
ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه خوشتیپ باشیم
نویسنده پیام
محمد بیدرخ آفلاین
کاربر تازه وارد
*
ارسال ها: 57
تاریخ ثبت نام: Feb 2012

اعتبار: 1
سپاس کرده: 0
7 بار سپاس شده در 10 ارسال

حالت: هيچکدام
ارسال: #1
چگونه خوشتیپ باشیم
از نظر علمي ثابت شده افراديکه شناختي از شما ندارند، از روي ظاهر شما در عرض 30 ثانيه در مورد شخصيتتان نتيجه گيري مي کنند. اين ارزشيابي در مدت زمان بسيار کوتاهي به صورت ناخواسته در ذهن شکل مي گيرد. دانشمندان معتقدند که به ترتيب موارد زير درمورد ديگران،
توجه فرد را به خود جلب مي کنند: رنگ پوست، جنسيت، سن، رفتار ( قد، حرکات بدن)، ظاهر، ارتباط مستقيم چشمي، و طرز صحبت کردن.

در مورد 3 گزينه اول ما هيچ کاري نمي توانيم انجام دهيم؛ اما مي توانيم با اتکا به يافته هاي علمي موارد ديگر را به نفع خود تغيير داده و تصور ذهني ديگران را در مورد خود تغيير دهيم.

از آنجايي که 80% از چيزي که ديگران در مورد ما مي بينند به طرز لباش پوشيدنمان بر مي گردد، در اين مقاله در مورد اين مطلب توضيح داده خواهد شد:

۱:هيچ گاه با پيراهن آستين کوتاه، از کراوات استفاده نکنيد. پيراهن هاي آستين کوتاه، لباس هاي درجه دو محسوب مي شوند. اگر يونيفورم رسمي شغلي شما به اين شکل باشد، و يا مدير يک رستوان باشيد، پوشيدن اين لباس اشکالي ندارد اما اگر مي خواهيد يک تصوير حرفه اي از خود به جاي بگذاريد، بهتر است از پوشيدن پيراهن آستين کوتاه خودداري کنيد.

۲- يکي از مهمترين اجزاء اساسي پوشش يک مرد را کفش هايش تشکيل مي دهند. کفش هايتان بايد تميز باشند، برق بزنند، ظاهر آراسته اي داشته باشند و مناسب مکاني که در آن هستيد باشند. اگر کت شلوار مي پوشيد حتماً بايد کفش هاي مردانه بندي به پا کنيد. يک کفش را براي چند روز پشت سر هم نپوشيد و زمانيکه از آنها استفاده نمي کنيد، قالبشان را درون آنها قرار دهيد.

۳- در مورد شلوار بايد گفت که آنقدر بايد بلند باشد که جوراب هايتان را بپوشاند و جوراب هايتان هم بايد آنقدر بلند باشند که وقتي پاهايتان را روي هم مي اندازيد، ساق پا مشخص نشود. شلوار، اگر يک تاي کوچک روي پا بخورد به اندازه کافي بلند است. سر آستين و پاچه هاي شلوار نيز بايد مرتب و منظم باشند. پاچه هاي مرتب هنگام نشستن شما را در وضعيت بهتري قرار مي دهند و سر آستين هاي مناسب سنگيني و وقار شما را افزايش مي دهند.

۴- هيچ گاه هم از کمربند دور کمري و کمربندهاي پيش سينه دار با هم استفاده نکنيد. اين کار شما را قدري نامطمئن جلوه مي دهد.

۵- جوراب بايد با شلوار همخواني داشته باشد.

۶- کمربند بايد با کفش همخواني داشته باشد.

۷- کراوات بايد تا خط کمربند پايين بيايد. اين امر اختياري نيست و هيچ بحثي در مورد آن پذيرفته نمي شود. اگر کمربند از اندازه طبيعي خود کوتاهتر باشد، شما را يک فرد ناآگاه جلوه مي دهد.

۸- گره کراوات زماني خوب به نظر مي رسد که بعد از گره، يک "فرو رفتگي" محسوس ايجاد شود. گيره کراوات و ساير آويزهاي زينتي که به کراوات متصل مي شوند، دمده شده اند.

۹- پوشيدن جليقه نشانگر قدرت بيشتر است. بايد توجه داشته باشيد که آخرين دکمه کت يا جليقه لزوماً نبايد بسته شود. اين امر از زمان ادوارد هفتم مد شد. او وزنش افزايش پيدا کرد، نمي توانست دکمه هايش را ببندد و بنابراين اين کار را مد کرد.

کت هاي رسمي يک تا سه دکمه دارند. کت هايي که بيش از سه دکمه دارند، قدري امروزي تر بوده و بيشتر جنبه مد را داشته و آن اصالت خود را از دست مي دهند و بيشتر براي وقايع اجتماعي معمولي مناسب هستند تا يک ملاقات مهم کاري. در کت هايي که شامل دو دکمه هستند، فقط دکمه اول بسته مي شود.

در کت هاي سه دکمه، يا مي توانيد تنها دکمه وسط را ببنديد و يا دکمه اول و دوم. برخي از متجددين کرانه باختري از اين سه دکمه، تنها دکمه بالايي را مي بندند! کت هايي که 4 دکمه و يا بيشتر دارند طوري طراحي شده اند که در آنها بايد حتماً دکمه آخر نيز بسته شود. اگر دکمه آخر به راحتي بسته شد، که بايد آنرا ببنديد، اما اگر باعث کشيدن پارچه شود، بهتر است که آنرا باز بگذاريد.

نوع ديگر کت هاي مردانه داراي دکمه هاي بيشتري هستند و از نوع اوليه قدري رسمي تر به نظر مي رسند. در اين مدل دکمه ها در دو تا سه رديف عمودي قرار مي گيرند. آنها بر اساس دکمه هايي که روي آنها به کار رفته، در سه گروه قابل تشخيص مي باشند ۴/۲ و۴/۱ و يا۶/۲

شماره اول مربوط به تعداد کل دکمه هاي جلويي است و شماره دوم مربوط به سوراخ دکمه هاي کاربردي است. نتيجتاً به اين معناست که لازم نيست از تمام دکمه هايي که مي بيني، استفاده کنيد و تمام آنها را ببنديد. در کت هاي 2/4 و 2/6 معمولاً دکمه بالايي و وسطي بسته مي شود، اما دوک هاي انگليسي اغلب دکمه آخر را مي بستند و با اين کار سينه هاپهن تر و پايين تنه بارک تر شده و چهره مردانه تري به فرد داده مي شود.

چرا آقايون ترجيح مي دهند که آخرين دکمه کت، جليقه، و يا ژاکت خودشان را باز بگذارند؟ ادوارد هفتم، پسر ملکه ويکتوريا (1910-1841 مدت زمان پادشاهي 1910- 1901) او آنقدر وزنش زياد بوده که به هيچ وجه نمي توانست آخرين دکمه لباس هايش را ببندد يا اگر بخواهيم کمي لطافت تاريخي به خرج دهيم، مي توانيم بگوييم که يادش مي رفته اين کار را انجام دهد. اتباع او اين کار را به صورت يک مدل مد جديد نشان ميدادند و از آن زمان به بعد اغلب آقايون چنين مدي را در پيش گرفتند و امروزه آخرين دکمه هاي کت اصلاً طوري طراحي نمي شوند که بتوان آنها را بست.

شايد هم ايده نبستن آخرين دکمه کت از نيم تنه هاي بلند گرفته شده باشد؛ آنها آنقدر بلند بودند که اگر آخرين دکمه ها بسته مي شد، فرد به سختي مي توانست راه برود. به همين دليل افرادي که از چنين کت هايي استفاده مي کردند، ترجيح مي دادند که آخرين دکمه آنرا باز بگذارند.

۱۰- آستين کت ها رسمي و اسپورت بايد طوري طراحي شده باشد که در حدود 4/1 تا 2/1 سانت از سر آستين پيراهني که در زير آن پوشيده مي شود را نشان بدهند.

ما در يک دنياي پيچيده و شلوغ زندگي مي کنيم که افراد با ملاحظه در موقعيت ها و مجالس مختلف سعي مي کنند به صورت شکيل لباس بپوشند. در يک کلام مي توان گفت که درست لباس پوشيدن، يعني احترام گذاشتن به خود و ديگران.

kiss of love 91HeartHeart
03-08-2012 06:03 PM
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط: مهدی قاسمی ، داوودقنبری
ارسال موضوع ارسال پاسخ


ابزار موضوع:
لينک موضوع :
bb کد ارسال :
کد html ارسال :
مشاهده نسخه قابل چاپ ارسال این موضوع به یک دوست مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ماپایگاه اطلاع رسانی روستای روچیبازگشت به بالاحالت آرشیوپیوند سایتی آر اس اس