گالری عکس روستا پایگاه ازلاع رسانی روستا اپلود سنتر روستا شارژ روستا شبکه اجتماعی روستا
نظرسنجی: به نظر شما اين شعر در چه سطحي است؟؟خوشتون مياد يا نه؟
عالي
خوب
متوسط
واقعا عاليه حال كردم
اصلا خوب نبود
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران میتوانند گزینه انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روچي سرای زندگانی
نویسنده پیام
حمید محمدپور
Unregistered

سپاس کرده:
بار سپاس شده در ارسال

حالت: هيچکدام
ارسال: #1
Heart روچي سرای زندگانی
بعد از انتشار شعر سراي زندگاني در نشريه ي شماره ي4 جوان روچي تصميم گرفتم كه اين شعر رو در انجمن هم قرار دهم كه شما همشهريان و دوستان عزيز نيز نظرات وانتقادات خودتون رو راجب شعر اعلام كنيد تا نقايص برطرف گردد.پس دوستان عزيز هر نظري دارين لطفا بنويسين و در راي گيري بالا شركت كنيد تا بتونم سطح شعرم رو تشخيص بدم وبدونم كه در چه سطحي هست؟؟

Heartتقديم به شهداي عزيز روستاHeart
سراي زندگاني(روچي)

تـوای روچــــــــــــی سرای زندگانی * * * * * تــــــــو چون دریاهای بیـــــ کرانی

تو ای روچــــــــــــی نگاه پاکترین ها * * * * * بمانده برتنت از بهــــــــــــترین ها

از آن یحیایه جـــــــــان برکف بگوییم * * * * * بیایید عشــــــق را از سر بگوییم

شهادت ازحســــــــن ها یاد بگیریم * * * * * رشـادت را زِ آنــــــــــها یاد بگیریم

چو ایـــــــــــــــران را زبند آزاد نمودی* * * * * محّـــــــــــمد را فدای خاک نمودی

رشـــــــــادت ها تودرخودجای دادی * * * * * شـهـــــــامت ها زخود انجام دادی

شـــما مانند شیـــــخ کوه ایستادید * * * * * شــما برقلب کوه اللّـــــــــه نهادید

روچـــــی یعنی عشـق،یعنی زندگی * * * * * روچـــــی یعنی سبز،یعنی سرزندگی

روچـــــي یعنی دخــــترآفتاب*دربهـار * * * * * روچـــــی یعنی دبدابه ی*عمــــر چنار

روچـــــی یعنی لحظه ی دیداردوست * * * * * روچـــــی یعنی عاشقـــی ازآن اوست

روچـــــی یعنی مَردُمَش ســـاده دلیر* * * * * سادگی مظهـــــــــر مَردان کویـــــــــــــر

روچـــــی یعنی مردمانــــــش پاک باز * * * * * پاکبازی نشان مردمــــــــــــــان سرفراز

آبشــــــار، دافق*است در دامان کوه * * * * * سَـــــــــد، لبالب پر زِآب باشـــــــد دِکوه

آســــیابان کهن دیدنی باشــد هنـوز * * * * * گرچه پير زَرشد در اين سرمــاي سـوز

»حميد محمدپور«

اگه مفهوم ومعني كلمه ويا بيتي رو خواستيد بگين تا بذارم.
(آخرین ویرایش در 12-13-2012 03:16 PM توسط: حمید محمدپور.)
12-10-2012 03:46 PM
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط: وروجک ، مهدی قاسمی ، حسین محمدپور ، کچل ، هادی ، حسن رجبی ، نیوتون ، رضا معصومیان ، رضا ، ایمان ، احسان ، جواد عبدالهيان ، رضامحمدپور ، علی ، هادی رفیعی ، نسایی
حمید محمدپور
Unregistered

سپاس کرده:
بار سپاس شده در ارسال

ارسال: #2
RE: شعر جديد (تنها) رونمايي شد!!
سلام خواستم برخي لغات كه ستاره دار هستند رو معني كنم كه هركسي يك برداشت متفاوت نكنه از اون مصراع!

دختر آفتاب: كنايه از زيبايي غير قابل وصف شدن،... (در اينجا منظور زيبايي غير قابل وصف بهار روچي را مي رساند!)

دبدابه: بزرگي، شكوه،عظمت، آوازه...(در اينجا منظور شكوه و آوازه ي عمر درخت چنار را مي رساند!)

دافق:ريزان،هنگامي كه آب به شدّت از جايي ريزد!...(در اينجا منظور جهندگي وسرزندگي آبشار را ميرساند!)

پير زَر:پير ارزنده،پير با ارزش كه حكم طلا داشته باشد!(يعني باتوجه به اينكه آسياب هاي آبي روستا كه قديم با آب كار ميكرده و

مردم از آن استفاده مي كردنند ولي اكنون قابل استفاده نيستند و فرسوده شده اند بازهم مانند طلاي ناب براي ما HeartارزشمندHeart و

ديدني هستند)
(آخرین ویرایش در 12-11-2012 03:39 PM توسط: حمید محمدپور.)
12-11-2012 03:38 PM
 سپاس شده توسط: رضا معصومیان ، حسن رجبی ، علی ، نسایی
هادی آفلاین
تیم مدیریت انجمن
*
تاریخ ثبت نام: Feb 2012

اعتبار: 16
سپاس کرده: 372
462 بار سپاس شده در 200 ارسال

ارسال: #3
RE: روچي شعر جديد!!!
حمید آقا با سلام شعرت خیلی قشنگه – با توجه با اینکه گفته بودی نظرتون رو بدین :
در 7 بیت اول اشاره ای زیبا به شهدای روچی کردی و در ابیات بعدی هم سرای زندگانی( روچی) را بیشتر باز کردی همانطور که دیده می شود زیبایی هایی همچون سد ،آبشار و ... را با بیان شیرین وصف کردی و در آخر هم که الفاظ و واژه ها را برای فهم عموم معنی کردی . فقط حمید آقا اگه بشه از تکرار بعضی از لغات و کلمه ها پرهیز کنی شاید بهتر بشه (ابیات پایانی (روچی))- نظر شخصی من - ممنون و سپاسگزار – منتظر شعرهای بعدیتون هستم

اگر حركت نكني ، مي بازي. اما اگر حركت كني ، شايد ببازي.
12-17-2012 08:19 AM
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط: حمید محمدپور ، حسن رجبی
حمید محمدپور
Unregistered

سپاس کرده:
بار سپاس شده در ارسال

ارسال: #4
(12-17-2012 08:19 AM)هادی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حمید آقا با سلام شعرت خیلی قشنگه – با توجه با اینکه گفته بودی نظرتون رو بدین :
در 7 بیت اول اشاره ای زیبا به شهدای روچی کردی و در ابیات بعدی هم سرای زندگانی( روچی) را بیشتر باز کردی همانطور که دیده می شود زیبایی هایی همچون سد ،آبشار و ... را با بیان شیرین وصف کردی و در آخر هم که الفاظ و واژه ها را برای فهم عموم معنی کردی . فقط حمید آقا اگه بشه از تکرار بعضی از لغات و کلمه ها پرهیز کنی شاید بهتر بشه (ابیات پایانی (روچی))- نظر شخصی من - ممنون و سپاسگزار – منتظر شعرهای بعدیتون هستم

سلام هادي آقا ممنونم ازتون كه نظرتون رو گفتين لطف دارين ممنونمShy
راجب تكرار كلماتي همچون روچي كه در ابيات پاياني زياد به كار بردم بيشتر به خاطر وزن وهمچنين زيبايي شعرم به كار رفته واز همه مهمتر اهميّت كلمه ي (روچي) در شعر رو ميرسونه!!!اين نظر شخصيه منه شايد خيلي ها هم نظر هادي آقا رو تاييد كنند.خيلي ممنونمSmile
12-17-2012 08:53 AM
 سپاس شده توسط: حسن رجبی ، هادی ، رضامحمدپور
حمید محمدپور
Unregistered

سپاس کرده:
بار سپاس شده در ارسال

ارسال: #5
بعضي از دوستان لطف كردند و پيام خصوصي دادن و اشاره كردن به بيت هفتم ، قسمت اول شعر:
(شـــما مانند شیـــــخ کوه ایستادید * * * * * شــما برقلب کوه اللّـــــــــه نهادید)
فرمودن كه كلمه ي (شيخ كوه) درست نيست و صحيح آن (شَخ كوه) است!Undecided
اگه كسي اطلاعي دقيق داره از اين مسئله بده وبگه كه به چه خاطر ويا از چه زماني اين نام رو روي اين كوه گذاشته اند؟؟
كه اگه اشتباه از من بوده اين بيت رو اصلاح كنم.Blush
ممنونم از كساني كه گفتن وممنون ميشم از كساني كه بتونن راهنماييم كنن.Smile
12-18-2012 11:34 PM
 سپاس شده توسط: هادی رفیعی
حمید محمدپور آفلاین
مشاورمدیرکل ورهبر گروه
تاریخ ثبت نام: Feb 2013

اعتبار: 36
سپاس کرده: 330
696 بار سپاس شده در 184 ارسال

حالت: In Love
ارسال: #6
RE: روچي سرای زندگانی
Heart

شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر.
شخصیت من چیزیه که من هستم،
اما برخورد من بستگی داره به اینکه ” تو ” کی باشی…؟!!
05-01-2014 06:29 PM
مشاهده سایت این کاربر یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ

ابزار موضوع:
لينک موضوع :
bb کد ارسال :
کد html ارسال :
مشاهده نسخه قابل چاپ ارسال این موضوع به یک دوست مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ماپایگاه اطلاع رسانی روستای روچیبازگشت به بالاحالت آرشیوپیوند سایتی آر اس اس