گالری عکس روستا پایگاه ازلاع رسانی روستا اپلود سنتر روستا شارژ روستا شبکه اجتماعی روستا
ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خیلی خیلی مهم
نویسنده پیام
علی رضایی آفلاین
پیشکسوتان روستا
***
ارسال ها: 134
تاریخ ثبت نام: Mar 2013

اعتبار: 29
سپاس کرده: 723
432 بار سپاس شده در 123 ارسال

     
حالت: هيچکدام
ارسال: #1
خیلی خیلی مهم
اگر کسي در حالت سکته قرار گرفت قبل از حمل به بيمارستان، با سوزني تميز سر 10 انگشت او را زخمي کنيد تا دو قطره خون بيايد و از لخته در مغز جلوگيري شود

توصيه هاي يک پروفسور چيني:
متحير کننده است. توصيه هاي بسيار خوبي هستند . چند دقيقه صرف مطالعه آن بکنيد هرگز تصور نمي کنيد که ممکن است زندگي يک نفر بستگي به شما داشته باشد.
پدر من بر اثر سکته فلج شد و سپس مرد. کاش من چيزي در باره اين نوع کمک هاي اوليه مي دانستم . هنگامي که حمله صورت مي گيرد مويرگها به تدريج در مغز پاره مي شوند.
هنگامي که سکته اتفاق مي افتد، آرامش خود را حفظ کنيد. مهم نيست قرباني کجاست . او را حرکت ندهيد چون مويرگهايش پاره خواهند شد. براي جلوگيري از سقوط قرباني ، کمکش کنيد تا بنشيند
1- سوزن يا سنجاق را روي آتش استريل کنيد بعد با آن سر هر 10 انگشت مريض را خراش دهيد.
2- اين طب سوزني نيست فقط يک خراش يک ميلي متري است روي سر انگشتان.
3- خراش بدهيد تا خون خارج شود.
4- اگر خون خارج نشد، با انگشت خودتان سر انگشت مريض را فشار دهيد.
5- وقتي از هر 10 انگشت خون خارج شد چند دقيقه صبر کنيد تا بيمار هشياري خود را باز يابد.
6- اگر دهان قرباني کج شد لاله گوشهايش را آنقدر بکشيد تا سرخ شوند.
7- بعد هر لاله گوش را دو بار بخراشيد تا از هر کدام دو قطره خون خارج شود.
بعد از چند دقيقه قرباني بايد هشياري خود را بدست بياورد. منتظر بمانيد تا بيمار دوباره وضعيت طبيعي خود را بدون هر گونه علامت غير عادي به دست بياورد. سپس او را به بيمارستان برسانيد. حرکت سريع آمبولانس در راه بيمارستان و افتادن در دست اندازها با عث پارگي مويرگها مي شود.
من در باره نجات زندگي با حجامت از يک دکتر سنتي چيني به نام "ها بو تينگ" که در سون جيوک زندگي مي کند آموختم. به علاوه من در اين زمينه تجربه عملي دارم. پس مي توانم بگويم که اين روش صد در صد موثر است.
در سال 1979 من در کالج "فور گاپ " در " تاي چونگ" تدريس مي کردم . يک روز بعد از ظهر مشغول تدريس بودم که ناگهان يک معلم ديگر نفس نفس زنان وارد کلاس شد و گفت : " خانم ليو عجله کن بيا ، سوپروايزر ما سکته کرده است." من فورا به طبقه سوم رفتم و ديدم آقاي "چن فو تي ين" سوپروايزر ما همه علائم سکته را دارد: رنگ پريدگي، اختلال در تکلم و کج شدن دهان.
فوراً ا ز يکي از دانشجويان خواستم تا از داروخانه بيرون مدرسه يک سرنگ بخرد تا با آن سر انگشتان آقاي چن را خراش بدهم. وقتي ازهمه ده انگشتش قطرات خون ( اندازه يک نخود) خارج شد، رنگ به چهره آقاي چن و روح به چشمانش بازگشت . ولي دهانش هنوز کج مانده بود. پس گوشهايش را کشيدم تا پر ا ز خون شدند وقتي کاملا سرخ شدند، لاله گوش راستش را دو بارخراش دادم تا دو قطره خون خارج شود. وقتي از هرلاله گوشش دو قطره خون خارج شد ، يک معجزه رخ داد. در عرض 3-5 دقيقه شکل دهانش به حالت طبيعي خود برگشت و تکلمش هم روان و واضح شد. او را گذاشتيم تا يک مدت استراحت کند و يک فنجان چاي داغ هم داديم بعد کمکش کرديم تا از پله ها پايين برود. او را به بيمارستان "ويوا" رسانديم. يک شب در بيمارستان بستري شد و روز بعد براي تدريس به مدرسه بازگشت . همه چيز به حالت نرمال در آمد.
به طور معمول قربانيان سکته از پارگي جبران ناپذير مويرگها در راه بيمارستان رنج مي برند. در نتيجه اين گونه بيماران هرگز بهبود نمي يابند .
بنابراين ، سکته دومين علت مرگ است. اگر کسي خوش شانس باشد، زنده مي ماند ولي ممکن است تا آخر عمر فلج بماند. اين اتفاق وحشتناکي است که در زندگي مي تواند رخ دهد.
اگر همه ما اين روش را به خاطر داشته باشيم و به سرعت پروسه نجات زندگي را شروع کنيم قربانيان دوباره احيا شده و صد در صد حالت عادي خود را به دست خواهند آورد.

ما در این خاک ، در این مزرعه پاک ، به جز مهر به جز عشق ، دگر بذر نکاریم .
08-06-2013 04:52 PM
یافتن همه ی ارسالهای این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط: مهدی قاسمی ، کچل ، هادی ، هادی رفیعی
ارسال موضوع ارسال پاسخ


ابزار موضوع:
لينک موضوع :
bb کد ارسال :
کد html ارسال :
مشاهده نسخه قابل چاپ ارسال این موضوع به یک دوست مشترک شدن در این موضوع

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تماس با ماپایگاه اطلاع رسانی روستای روچیبازگشت به بالاحالت آرشیوپیوند سایتی آر اس اس