انجمن گفتگوی  روستای روچی
باغی در فراز پشته ای حاصلخیز - نسخه قابل چاپ

+- انجمن گفتگوی روستای روچی (http://anjoman.roochi.ir)
+-- انجمن: انجمن های مربوط به مسائل روستا (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: مطالب مربوط به روستا (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- انجمن: خبرهای روستا (/forumdisplay.php?fid=62)
+---- موضوع: باغی در فراز پشته ای حاصلخیز (/showthread.php?tid=2325)باغی در فراز پشته ای حاصلخیز - مهدی قاسمی - 10-28-2015 10:14 AM

امام حسین (ع) بعد از اینکه چهره اسلام بوسیله یز ید از ظاهر ودرون دچار تحول و دگرگونی شد و در هنگامی که نیروی لازم برای پیروزی و رویارویی با دشمن را نداشت تصمیم گرفت که با نثار خون خود و یاران با وفایش ،این قیام و این نهضت را جاودانه کند.حضرت زینب ( س ) بعد از شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش رسالت انتقال پیام این حماسه را به گوش جهانیان بر عهده گرفت و در ادامه راه آن حضرت این رسالت مهم بر دوش عاشقان و ارادتمندان به ان مکتب گذاشته شده است . روستای روچی نیز همچون سایر نقاط ایران و جهان تاسوعا و عاشورای هر سال بخروش می آید و سیل عاشقان و ارادتمندان حضرت امام حسین (ع) به سوی روستا روانه می شود تا در مراسم عزاداری آن امام همام شرکت نمایند . این شور و شعور اثر معنوی خود را می گذارد و دل های عاشقان را جلا می دهد و از انها سیرت های زیبا می سازد .
نهضت عاشورا علاوه بر اثرات انقلابی خود انسان سازی می کند چرا که صحنه کربلا پر است از جلوه های عشق ، فداکاری ، از خودگذشتگی ، ایثار ، عبادت و شهادت و... که هر یک به نوبه خود لازمه زندگی هر انسان مسلمان و آزاده ای است واین گونه است که مردم پیرو مکتب حق و حقیقت در هر کسب و پیشه ای که باشند و با هر سطح سواد و تحصیلاتی از سیرت و صورت نیکو برخوردار می شوند که نمونه های ان صورت و سیرت زیبا را در داوود آقای قنبری ، هادی آقای نصرتی و محمد آقای محمد پور { بعنوان مثال که مشت نمونه خروار است }و ...می توان مشاهده کرد .
آری رسالت آگاهی بخشیدن که همان رسالت حضرت زینب ( س ) است بر عهده ماست و این رسالت یعنی رسالت رساندن پیام عاشورا به نسل های بعدی بر دوش مردان بی ادعا و مخلصی است که از نثار جان و مال خود در این راه دریغ نمی کنند و ایمان آوردند به آیات قران که " مثل انان که مالشان را در راه خشنودی خدا انفاق کنند و با کمال اطمینان خاطر دل به لطف خدا شاد دارند مثل دانه ای است که در زمین شایسته بریزند بر آن باران زیادی به موقع ببارد و ثمره حاصلی دوچندان که منتظرند دهد و اگر باران بسیار اندکی هم ببارد باز هم به ثمر رسد و خداوند به کار با اخلاص بی ریای نیکان ، بصیر و آگاه است .بقره 265
و اینچنین است که مهدی رنجبرانها ، رعنایی ها ، قاسمی ها و ... هر ساله باغ خود را در سرزمین شایسته ای بنا می کنند و با پختن غذای نذری در این رسالت عظیم شریک می شوند.
امید است که این مراسمات علاوه بر اثرات معنوی اتحاد ، همدلی و همبستگی روچینیها را دوچندان نماید
نویسنده مهدی معصومیان