انجمن گفتگوی روستای روچی

نسخه کامل: طرز تهيه كُلوختُو!!!
شما در حال مشاهده نسخه ساده می باشید. نمایش نسخه کامل با قالب بندی و فرمت مناسب.
[تصویر: 1378237677631.jpg]

یکی از سرگرمیهایی که اهالی روستا از قدیم تا بحال در مواقعی برای خود دست و پا می کردند کلوختو كردن سيبزميني بوده است. همانگونه که از نامش پیداست این بنا! با کلوخ ساخته میشود .
كه البته اخيرا بچه ها چون حوصله ندارند با زغال انجام ميدهند كه زود حاضر شود!!!

طریقه ی ساخت کلوختو به این شکل است که در زمین زراعی که قبلا شخم زده شده و کلوخهای آن خرد نشده است اطاقک کوچکی هرمی شکل به مساحت حدود 70 سانتیمتر و یا بیشتر ( بسته به تعداد افراد ) ساخته میشود که مصالح آن فقط کلوخ است .
[[تصویر: index.php?option=com_joomgallery&amp...type=thumb]
درب آن به اندازه ای است که بشود چوب و هیزم برای سوزاندن داخل آن گذاشت . پس از ساخته شدن کلوخچین، داخل آن بوسیله هیزم آتش روشن میشود و تا زمانی که رنگ کلوخها بر اثر حرارت قرمز رنگ شود منتظر می شوند.

بعد از آن باقیمانده آتش داخل کلوخچین بیرون کشیده میشود و درب آن بوسیله کلوخ بسته میشود. حال در بالای هرم دریچه ای ایجاد میکنیم و موادی که برای کباب شدن در کلوخچین در نظر گرفته ایم ( مثل سیب زمینی و یا...) را از آن دریچه به درون کلوخچین میریزیم.

[تصویر: index.php?option=com_joomgallery&amp...type=thumb]
بعد از ریختن مواد بداخل کلوخچین، بکمک بیل یا وسیله ای دیگر کلوخهای سرخ شده را به گونه ای خراب میکنیم که کاملا روی مواد داخل را بپوشاند و چیزی از آنها بیرون باقی نماند. کلوخها را مقداری می کوبیم و بعد بمنظور هدر نرفتن حرارت مقداری خاک روی آن میریزیم.
کار تمام است و حالا فقط مانده که بمدت یک ساعت یا بیشتر ( بسته به نوع مواد داخل کلوخچین ) صبر کنیم!


بعد از گذشتن زمان مورد نظر به آرامی خاکها را کنار زده و سیب زمینی یا چغندرهای کباب شده را بیرون آورده و نوش جان می کنیم. لازم به ذکر است که چون این مواد با حرارت کلوخهای داغ پخته میشوند بسیار خوشمزه و لذیذ خواهند شد و خوردن آنها در سرمای مطبوع پائیزی بسیار لذتبخش است.
لینک مرجع